Nejlepší světové bio certifikace

Naší misí v Organic Skin Care je použivání organicky certifikované kosmetiky s nejčistšími přírodními ingrediencemi dodávanými ze všech koutů světa. Držíme se toho, aby certifikační standardy poskytovaly veškeré informace o původu ingrediencí v produktech, jejich zpracování a konečném celistvém složení. Když jsme narazili na značku Miessence, dostali jsme odpovědi na naše otázky. Chceme vám více přiblížit to, jaké kritéria jsou důležitá při volbě kvalitního kosmetického produktu od Miessence. 

 

Druhy produktů a certifikace

5346A89C-B767-4EFD-BFC0-8014BFDBC1FF

Miessence organické certifikované ingredience JSOU:

 • Čisté bio-rostlinné – pěstované, sklizené, zpracované a balené podle standardů směrnic o biopotravinách a certifikované třetími stranami.
 • Lisované za studena – téměř každá složka, která je použitá je „syrová“ a lisovaná za studena pomocí patentovaného procesu biologického zpracování za studena, nebo při fyzikálním zpracování při pokojové teplotě.
 • Nikdy vystavené syntetickým přídavkům nebo způsobu zpracování – tradičně používané metody, které existovali před vynálezem syntetických chemikálií jako je lisování za studena, dehydratace, odpařování, filtrace nebo mletí.
 • Férový obchod – pečlivý výběr ekologických farem po celém světě, které zaručí dodání ingrediencí k okamžité produkci během několika hodin po sklizni.
 • Vegan, RAW

Miessence organické certifikované ingredience NEJSOU:

 • Žádné „polo-přirozené“ nebo „odvozené“ ze skrytých chemicky zpracovaných složek
 • Nejsou vystaveny ozáření
 • Použití pesticidů nebo hnojiv při pěstování rostlin je nepřípustné pro splnění standartů
 • Geneticky upraveny a neobsahují GMO (geneticky modifikované organismy)
 • Neextrahované ani zpracované petrochemickými přípravky
 • Zpracovány syntetickými přídavky či materiály
 • Testovány na zvířatech

O jakých certifikacích je řeč?

 

Organic Food standard Certifications – Certifikace bio organických potravin:

 

 ACO (Australian Certified Organic): 95 % - 100 % certifikované ekologické ingredience

USDA (US Department of Agriculture,): 95 % - 100 % certifikované ekologické ingredience

 

Produkty opatřené těmito certifikacemi jsou vytvořené nejméně z 95 % organických ingrediencí s výjimkou soli a vody. Ve zbylých 5 % je dovoleno zahrnout nezemědělské složky ohodnocené za přísných kritérií jako zákaz obsahu syntetických chemikálií nebo GMO.

 

 

 

Organic Products Standards Certification – Certifikace ekologických produktů

 

Biological Farmers of Australia (Biologičtí zemědělci Austrálie): 70 – 95 % certifikovaný ekologické / 100% přírodní

Produkty s touto certifikací se skládají nejméně ze 70 % ekologicky vyrobených zemědělských složek, s výjimkou vody a soli. Veškeré zbývající složky mohou být nezemědělské, přírodní látky, jako je jíl, minerály, jedlá soda. Vše vyžaduje přísná kritéria pro zpracování složek bez syntetických chemikálií nebo GMO.

 

Proč nejsou VŠECHNY výrobky značky Miessence certifikovány  těmito potravinářskými normami?

Mořská sůl

Certifikace biopotravin byla vhodnou pro více než 50 produktů Miessence, ale přesto nemohla být udělená na celý sortiment. Musíme mít na paměti, že tento standard je určen pro certifikaci biopotravin, nikoli přírodní kosmetiky. Základním požadavkem bio ingrediencí je, že musí obsahovat alespoň 95% ekologického zpracování při pěstování. Toto ovšem vylučuje přísady, které se nedají vypěstovat v zemědělství jako je například včelí vosk, vodu, jedlou sodu nebo minerály v jakémkoliv významném množství (vyšším než 5 %) při výrobě konečného produktu.  Ačkoli se tyto přísady se v přírodě nacházejí a jsou 100 % přírodní, nemohou být považovány za princip ekologické zemědělství. 

Několik našich výrobků obsahuje základ minerálů nebo jedlé sody. Namísto toho jsou tyto produkty certifikovány australskými ekologickými kosmetickými standardy nebo certifikačními programy biologických farmářů v Austrálii.

Tyto certifikáty jsou identické s normou potravinářské jakosti, ale umožňují vyšší procentní podíl (více než 5 %) nezemědělských, přírodních složek jako je včelí vosk nebo zinek, které jsou nezbytným základem při ruční výrobě kosmetiky od Miessence. Tyto produkty se nazývají čistě přírodní (natural) kvůli čistému podílu přírodních složek.

 

"Proč nejsou všechny produkty Miessence standardizované pro biopotraviny certifikovány jak podle ekologických norem USDA Organic tak i podle ACO?"

 

Zatímco standardy certifikace USDA Organic a certifikace ekologického zemědělství ACO jsou téměř identické, USDA pracuje ze seznamu povolených a už existujicích složek potravin, zatímco ACO zkoumá NAVRŽENÉ RECEPTURY OD SAMOTNÉHO VÝROBCE. Například použití přísady Sclerotium Rolfsii Gum, která má za účel pokožku vyhladit a zklidnit. Sclerotium Rolfsii Gum je přírodní guma získáváná z bakterie, která produkuje instantní gelovou bázi v kombinaci s vodou. Jedná se o polysacharid, který se vyrábí fermentačním procesem z bakterie Sclerotium Rolfsii na bázi glukózy (cukru). Ačkoli je tato přísada jedlá, používá se především v kosmetickém průmyslu, ale není jednou z předem schválených ingrediencí USDA Organic – Miesessence musela požádat o schválení.  Vzhledem k tomu, že rada z  USDA Organic se schází pouze jednou za dva roky a je zde velmi mnoho žádostí, celý proces schválení tedy ještě potrvá. Nyní trpělivě čekáme na schválení některých ingrediencí od USDA, prozatím ale tyto ingredience nesou certifikace ACO.

 

Chemické versus přírodní 

 

Kosmetika na chemické bázi častěji způsobují více škody než užitku. Pokud po dlouhou dobu a pravidelně používáte chemické produkty, riziko že vaše pokožka rychleji zestárne se zvyšuje. Chemické prvky zatěžují pokožku a způsobují její ochabnutí. Je to způsobeno tím, že chemikálie rozkládají v těle elastin. Tyto kosmetické produkty mohou také způsobovat akné či alergické reakce. Také není vhodné tyto produkty používat na citlivou pleť či na dětskou pokožku.

 Navíc mnoho přírodních látek se dá vyrobit v laboratoři - to ale nezaručuje kvalitu dané ingredience. Některé certifikace také nezaručují, že je produkt 100% přírodní. 

 

Záleží nám na našem i vašem zdraví. Uvědomili jsme si jak málo stačí k tomu, aby náš kažododenní rituál v péči o pleť změnil náš návyk z "pouhé nutnosti" na příjemný rituál omlazení, a při kterém víme, že si zasloužíme jen to nejlepší. Jedině tak se vám váš čas i peníze mohou později zúročit. 

Affiliate program