Čištění pleti večer vs. ráno: Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení

Čištění pleti je klíčovým krokem v péči o pleť, který by neměl být opomíjen. Mít pravidelnou a důkladnou rutinu čištění pleti je důležité pro udržení zdravé a krásné pleti. Ale existuje rozdíl mezi čištěním pleti večer a ráno? V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi čištěním pleti před spaním a po probuzení a proč je obě rutiny důležité začlenit do vaší péče o pleť.

K čemu je dobré čistit si pleť poctivě a pravidelně?

Čištění pleti je důležité z několika důvodů. Za prvé, pomáhá odstranit nečistoty, jako jsou zbytky make-upu, mastnotu, prach a jiné nečistoty, které se mohou nahromadit na povrchu pokožky. To zabraňuje ucpávání pórů a vzniku akné a jiných kožních problémů.

Důkladné čištění také připravuje pleť na další kroky v péči o pleť, jako je aplikace toniku, séra a hydratačních produktů. Při čisté pleti jsou tyto produkty lépe absorbovány a jejich účinnost je maximalizována.

Jak si vyčistit pleť do hloubky pomocí houbiček a vatových tampónků nebo měkkých hadříků?

Čištění pleti večer vs. ráno_ Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení 2

Příprava

Začněte omytím rukou, abyste odstranili případné nečistoty nebo bakterie. Připravte si čistou měkkou houbičku, vatové tamponky nebo měkký hadřík a cleanser určený pro váš typ pokožky.

Večerní rutina čištění pleti

Večer je důležité odstranit veškerý make-up a nečistoty nahromaděné během dne. Naneste čistící prostředek na houbičku, tamponky nebo hadřík a jemně masírujte obličej krouživými pohyby. Zaměřte se na problematické oblasti, jako jsou T-zóna (čelo, nos, brada), které často produkují více mastnoty. Poté důkladně opláchněte obličej teplou vodou a osušte ručníkem.

Ranní rutina čištění pleti

Ráno je čištění pleti také důležité, i když nebudete odstraňovat make-up. Přes noc se na pokožce nahromadí odumřelé kožní buňky, přebytečný maz a toxiny. Naneste čistící prostředek na hadřík a opatrně očistěte obličej. Poté opláchněte teplou vodou a osušte ručníkem.

Extra kroky po vyčištění pleti

Fáze dvojitého čištění pleti

Čištění pleti večer vs. ráno_ Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení 4

Pokud chcete dosáhnout ještě hlubšího a důkladnějšího čištění pleti, můžete zvážit použití techniky nazývané "dvojité čištění". Tato metoda spočívá v použití dvou různých typů čistících prostředků - olejového čištění a vodního čištění. Začněte aplikací olejového čistícího prostředku na suchou pokožku a jemně masírujte obličej. Olej pomůže rozpustit nečistoty a make-up. Poté opláchněte obličej teplou vodou a aplikujte vodní čistící prostředek pro dokončení čištění. Tato technika je účinná zejména pro odstranění voděodolného make-upu a hlubšího čištění pórů.

Ošetření pleti další komsetikou 

Čištění pleti večer vs. ráno Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení

Po čištění pleti je dobré pokračovat dalšími kroky v péči o pleť. Můžete použít tonikum, které pomáhá vyrovnat pH pokožky a připravit ji na následující produkty. Následně můžete aplikovat sérum s cílenými složkami pro vaše individuální potřeby, například hydratační sérum, sérum proti stárnutí nebo sérum s výtažky z rostlin. Nakonec nezapomeňte aplikovat hydratační krém, který zafixuje vlhkost a chrání pleť před volnými radikály.

Exfoliace pleti

Čištění pleti večer vs. ráno_ Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení 5

Kromě pravidelného čištění je důležité také provádět exfoliaci pokožky jednou nebo dvakrát týdně. Exfoliace pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a podporuje obnovu pokožky. Můžete použít jemný exfoliační prostředek nebo přírodní exfolianty, jako je cukr s medem nebo jemné ovesné vločky smíchané s jogurtem. Nebo zkuste přírodní bio Garnet Exfoliant od Miessence.

Použití horkého ručníku na pleť k otevření pórů

Čištění pleti večer vs. ráno Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení 1

Kromě čistícího prostředku a houbiček můžete do své rutiny čištění pleti zařadit také použití horkého ručníku. Tato metoda, známá jako páračka, pomáhá otevřít póry a uvolnit nečistoty z hloubky pokožky. Postup je jednoduchý - namočte ručník do horké vody, vyždímejte ho a opatrně položte na obličej. Nechte ho působit asi 1-2 minuty a poté jemně otřete obličej k odstranění nečistot. Páračka může být efektivní před samotným čištěním, protože pomáhá zvýšit účinnost čistícího prostředku a zanechává pleť pocit svěžesti.

Péče o krk a dekolt 

Čištění pleti večer vs. ráno Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení 1_1

Při čištění pleti se zaměřte nejen na obličej, ale také na krk a dekolt. Tyto oblasti často trpí nedostatečnou péčí, a přitom jsou vystaveny stejným vnějším vlivům jako obličej. Aplikujte čistící prostředek na houbičku nebo hanřík a jemně masírujte tyto oblasti k odstranění nečistot. Nezapomeňte je také důkladně opláchnout a osušit.

Přizpůsobte si čištění podle potřeby vaší pleti

Čištění pleti večer vs. ráno Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení 1 (2)

Každá pleť je individuální a může vyžadovat odlišný přístup. Pokud máte suchou pleť, zvolte jemný a hydratační čistící prostředek, který nevysušuje pokožku. Pro mastnou pleť můžete zvolit čistící prostředek s exfoliačními složkami nebo s obsahem salicylové kyseliny, která pomáhá regulovat produkci mazu. Pokud máte citlivou pleť, vyberte si čistící prostředek bez parfemace a dráždivých složek.

Při péči o pleť je důležitá pravidelnost

Čištění pleti večer vs. ráno Rozdíly mezi rutinou čištění pleti před spaním a po probuzení

Nejlepší výsledky při čištění pleti získáte pravidelným a konzistentním přístupem. Snažte se dodržovat svou rutinu čištění pleti večer i ráno a vybírejte produkty, které odpovídají potřebám vaší pleti. Pravidelnost a trpělivost jsou klíčem k dosažení zdravé a krásné pleti.

Časté dotazy

  1. Jak často bych měl/a čistit svoji pleť? Doporučuje se čistit pleť dvakrát denně - ráno a večer. Pravidelnost čištění pomáhá udržovat pleť čistou a zdravou.

  2. Jaký čistící prostředek bych měl/a používat? Zvolte čistící prostředek odpovídající vašemu typu pokožky. Pro suchou pleť zvolte jemný hydratační čistící prostředek, pro mastnou pleť čistící prostředek, který pomáhá regulovat produkci mazu.

  3. Můžu použít horkou vodu k oplachování obličeje? Ne, při čištění pleti se doporučuje používat teplou vodu, která nepřetěžuje pokožku.

Rozdíly mezi rutinou čištění pleti večer a ráno spočívají v odstranění make-upu a odumřelých buněk večer a odstranění přebytečného mazu a nečistot ráno. Pro zdravou a dobře vypadající pleť je důležité dodržovat pravidelnou a důkladnou rutinu čištění pleti, která zahrnuje vhodný cleanser, měkké houbičky a další případné kroky jako dvojité čištění, exfoliaci nebo použití horkého ručníku. Péče o pleť by měla být přizpůsobena individuálním potřebám pokožky, a důslednost v péči je klíčová pro dosažení zdravé a krásné pleti. Pokud se zajímáte o svou pleť neváhejte si vybrat Miessence skincare produktů, které jsou navrženy podle 4 pleťových profilů! 

 

Affiliate program