Vaječná maska na vlasy a obličej 4x jinak

 

Pokud máš ráda domácí beauty experimenty máme pro tebe 4 nové recepty na jednoduché masky z vajíček. Takže až přijdou velikonoce, a ty se budeš chystat na vyfukování vajíček, neváhej si také trochu z nich namazat i na obličej (a taky na vlasy). Vejce totiž obsahují proteiny, tuky a živiny, které fungují skvělé jak na mastný tak i suchý typ pleti - a nebo vlasy.

Pro mastnou nebo zralejší pleť použijte trochu vaječného bílku na zpevnění jemných vrásek. Nebo dalším příkladem je tuk, který se nachází ve žloutku a ten dokáže hydratovat a omladit suchou nebo problémlémovou pleť od akné. Existuje množství způsobů jak si takovou masku z vajíčka připravit - zde jsou 4 z našich nejoblíbenějších:

 

 

4 Druhy vaječných masek

vejce-s-avokádem-na-vlasy

1#: Proteinová maska na vlasy s avokádem

  • 1 žloutek
  • 1/2 avokáda

Rozmačkejte spolu v misce vejce dohromady. Dbej na to, aby pasta byla opravdu hladká - takže doporučujeme první rozmačkat avokádo a poté přidat vejce. Nanes si ji na konečky vlasů a v případě potřeby masíruj po celé hlavě. Nech působit 10-15 minut a opláchni studenou nebo vlažnou vodou. Pokud si ji budeš mýt horkou vodou, udělají se ti po celé pokožce hlavy něco jako míchaná vajíčka. Tak si dej pozor a nezapomeň.

Poté si nanes svůj šampon a znovu opláchni - tentokrát už můžeš teplou vodou :-). Nezapomeň také na kondicionér, abys udržela vlasy hydratované. Bílek a tuk ve žloutku dodají tvým vlasům hydrataci, a avokádo je uhladí a předejde jejich krepatění.

Tato maska se skvěle hodí pro odbarvené vlasy, které potřebují dodatečnou hydrataci a zpevnění. 

 

 

bílek-maska-na-zpevnění-obličeje

2#: Pleťová zpevňující maska z vaječného bílku, citronu a medu

  • 1 vaječný bílek
  • 1 čajová lžička citronové šťávy
  • 1 lžička kvalitního medu

Ingredience smíchej všechny dohromady a nanes na obličej. Nech působit 15 až 20 minut a pak opláchni teplou vodou. Vaječný bílek tvou pleť zpevní a tonizuje, citron redukuje tmavé skvrny v pleti a med likviduje bakterie a taky vyživuje pokožku.

Maska obsahuje citronovou šťávu a tak bys ji neměla používat pokud máš hodně citlivou pleť. Pokud to tvé pleti nevadí, doporučujeme si ji dát raději na večer / noc. Někteří lidé mohou být citliví na sluneční záření, proto se mu raději vyhni po aplikaci této masky. 

 

 

vaječný-bílek-maska

3#: Proužky na čištění pórů

  • 1 vaječný bílek
  • kus kapesníku nebo toaletního papíru

Bílek vyšlehejte do pěny. Naneste si vyšlehaný vaječný bílek na nos (nebo celý obličej pokud chceš). Rychle si položte papírový kapesník a poklepej na něj aby pořádně k bílku přilnul.

Nech působit do té doby dokud neucítíš, že je kapesník suchý, poté jej sloupni a opláchni si obličej vodou. Odlupování vaječného bílku vytáhne nečistoty z pórů a funguje skvěle pro dosažení čisté pleti bez černých teček!

 

 

 

žloutek-kurkuma-hydratační-maska

4#: Hydratační maska z vaječného žloutku a kurkumy

  • 1 žloutek
  • 1 špetka kurkumy
  • 1 čajová lžička olivového oleje

Smíchej v misce žloutek, kurkumu a olej dohromady a vytvoř pastu. Nanes si ji na obličej a nech 20 minut působit dokud nezaschne. Opláchni teplou vodou.

Při použití této masky není olej volitelný – pokud naneseš kurkumu na pokožku bez oleje, můžeš si ji lehce obarvit (a zůstane tam celé dny!). I když je kurkuma úžasný protizánětlivý prostředek, nechceme aby ti zežloutl obličej :-).

Vaječné žloutky jsou skvělé na suchou pokožku. Proteiny ve vejcích podporují regeneraci pokožky a dodávají vitamín B, olivový olej hydratuje a uzamyká vlhkost a kurkuma vaši pokožku rozzáří. Doufám, že ti tyto tipy přijdou k užitku a neváhej se podělit o tvé výsledky s námi na instagramu. A pokud se ti nápad líbí, neváhej ho sdílet dál. 

 

 

 

Affiliate program