Cleansing : čistá pleť je základem kvalitní skincare rutiny

Základním kamenem účinné skincare rutiny je cleansing nebo-li čištění. Pokud nečistíte svou pokožku nebo si pravidelně neodstraňujete make-up prokazujete své pleti medvědí službu.

Kvalitní cleanser by měl z vaší pokožky šetrně odstranit přebytečný maz, nečistoty a make-up a zanechat vaši pleť čistou a svěží připravenou na další kroky skincare rutiny.

Na co hledět při výběru cleanseru

Normální pleť

Důležité je abyste si pleť důkladně čistili i když máte normální typ pokožky. To zajistí účinnější vstřebávání denního a nočního krému a kvalitnější exfoliace pokožky.  Díky tomu vaše pleť bude prospívat díky ingrediencím, které se dostanou hlouběji pod její povrch. Jemná textura cleanseru je nejlepší pro normální typ pleti.

 

Kombinovaná pleť

Kombinovaná pleť vyžaduje cleanser, který funguje dobře na šetrné odstranění přebytečného mazu v některých oblastech obličeje a zároveň je šetrný na suchá místa.  Make-up byste měli odstranit a kompletně se zbavit všech nečistot aby se vaše pleť mohla vrátit co nejrychleji do normálu.

 

Mastná pleť

Kvalitní cleanser dokáže z obličeje velmi dobře odstranit přebytečný kožní maz bez toho, aniž by došlo k jeho porušení. Tím si připravíte pleť na nanesení dalších skincare produktů a předejdete jejímu poškození. Nejlepší cleanser pro mastnou pleť obsahuje složky tea-tree, echinacey nebo jojoby.

 

Suchá pleť

Pokud jste se dostali do fáze když už vaše pleť je suchá měli byste použít cleanser, který pleť podpoří a nevysuší ji ještě více. S cleansery určenými speciálně pro citlivou nebo suchou pleť si můžete být jisti tím že se budete cítit komfortně a nenarušíte si tak přirozenou barieru pleti. Zvolte cleanser se složením zklidňujících ingrediencí jako je heřmánek, šípek nebo pelargonie.

 

Další skincare kroky

Po vyčištění cleanserem pokožky vyžaduje řadu dalších ingrediencí aby si zachovala krásný a zdravý vzhled. Na rozdíl od denního či nočního krému vám toto může poskytnout hydratační sérum nebo toner. Měli byste si vybrat takový, který vám dodá plnou dávku prospěšných složek. Tím předejdete ztrátě vlhkosti z pleti, zklidníte citlivost a udržíte si zdravou a funkční kožní ochrannou bariéru. Podívejte se na to, jak si udržet základní a funkční skincare rutinu nebo si ji přizpůsobit dle vlastních požadavků.

 

 

Affiliate program