Avokádový olej (persea gratissima)

Olej z avokáda je skvělým přírodním produktem, který má mnoho prospěšných účinků na naši pleť. Tento olej je získáván z dužiny zralých avokád a je bohatý na vitamíny, minerály a další živiny, které jsou pro pleť velmi prospěšné.

Jedním z největších benefitů avokádového oleje je jeho vysoký obsah vitamínu E. Tento antioxidant pomáhá chránit pleť před volnými radikály a také podporuje hydrataci a zlepšuje pružnost pokožky. Díky tomu se avokádový olej často používá jako přírodní způsob prevence vrásek a stárnutí pleti.

Avokádový olej také obsahuje velké množství mastných kyselin, jako je například olejová a linolová kyselina. Tyto kyseliny působí proti zánětům a podporují obnovu pokožky. Díky tomu je avokádový olej vhodný i pro lidi s citlivou nebo aknózní pletí.

Dalším důležitým prvkem avokádového oleje je vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá tak udržet pleť pružnou a pevnou. Pravidelné používání avokádového oleje tak může pomoci s viditelným zlepšením jemných linek a vrásek.

Avokádový olej lze použít různými způsoby v péči o pleť. Můžete ho použít jako hydratační krém nebo sérum, které aplikujete na čistou pleť ráno a večer. Můžete ho také přidat do své oblíbené masky nebo ho použít jako složku ve svém domácím peelingovém produktu.

Pokud máte problémy s suchou nebo drsnou pokožkou na těle, avokádový olej může být také skvělým řešením. Stačí ho aplikovat na postižené místo a nechat působit alespoň 30 minut nebo ho nechat působit přes noc. Vaše pleť bude po aplikaci avokádového oleje krásně hydratovaná a jemná.

Všimněte si však, že i přesto, že avokádový olej je přírodní a bezpečný, může u některých lidí způsobit alergickou reakci. Proto je vždy dobré provést test na malé části pokožky před tím, než začnete používat avokádový olej pravidelně.

Celkově olej z avokáda je skvělým přírodním produktem, který může výrazně zlepšit kondici vaší pokožky. Má mnoho prospěšných účinků, jako je hydratace, zlepšení pružnosti a prevence stárnutí pleti. Pokud hledáte přírodní a účinný způsob, jak se postarat o svou pleť, určitě vyzkoušejte avokádový olej. Pokud vás avokádový olej zaujal doporučujeme organicky certifikovanou kosmetiku Miessence.

jaffa lip balm full

Miessence Jaffa Lip Balm - organicky certifikovaný balzám na rty 

Miessence Intensive Body Cream - bio tělový krém vhodný i pro miminka

Miessence intensive body cream - organicky certifikovaný tělový krém (vhodný i pro miminka)

Rejuvenessance facial serum Miessence - omlazujicí sérum pro rychlé uzdravení pleti

Miessence Rejuvenessance Facial Serum - organicky certifikované sjednocovací sérum na obličej

Affiliate program