Chmel otáčivý (Humulus lupulus)

Chmel otáčivý, také známý jako Humulus lupulus, je rostlina, která se často používá v pivovarnictví, ale má také řadu léčivých vlastností pro péči o pokožku a tělo.

Jedna vědecká studie z roku 2018, publikovaná v časopise Phytotherapy Research, zkoumala účinky chmelu otáčivého na kožní zdraví. V této studii bylo zjištěno, že extrakt z chmelu otáčivého má silné antioxidantní a protizánětlivé účinky, což může pomoci snížit stres na pokožce a pomoci ji udržet ve zdravém stavu.

Chmel otáčivý také obsahuje silice a flavonoidy, které pomáhají tělu bojovat proti volným radikálům a chránit pokožku před poškozením UV zářením. Tyto látky také pomáhají tělu udržet vlhkost a podporují tvorbu kolagenu, což k pružnosti a mladistvé pokožce.

Chmel otáčivý se také často používá pro své antiseptické vlastnosti. Používá se k léčbě různých kožních infekcí, jako jsou například lupénka nebo ekzémy. Může být také použit jako přírodní lék proti akné, protože pomáhá zklidnit zánět a zabraňuje jeho vzniku.

Chmel otáčivý může být použit také pro léčbu bolesti a napětí v těle. Obsahuje silice, které pomáhají uvolnit svaly a zmírnit bolest, což může být užitečné pro lidi trpící bolestmi zad nebo bolestmi hlavy.

Nenechte si ujít naši širokou nabídku organických kosmetických produktů s obsahem chmelu v našem online obchodě Miessence. Zajistěte si svou krásu a zdraví pokožky s těmito vynikajícími produkty a objevte jejich účinnost na vlastní kůži!

Produkty v nabídce obsahující výtažek z chmelu otáčivého:

 

Affiliate program