10 Nejčastějších chyb v péči o pleť

 

Správnou péčí o pleť si můžeme snadněji zachovat mladistvý a zdravý vzhled pokožky. Avšak, se může stát, že uděláme chyby, které nám mohou uškodit a narušit zdraví pokožky. Chyby, které se týkají v péči o pleť od odličování, hydratace až po ochranu a exfoliaci. V tomto článku si vysvětlíme 10 nejčastějších chyb v péči o pleť a jak je co nejrychleji napravit, abyste dosáhli nejlepších výsledků. 

 

1. Nedostatečné odličování

Pokud si pleť řádně neodlíčíme před tím, než ulehneme ke spánku, může to vést k velmi rychlému vzniku akné a ucpávání pórů. 

 

2. Nedostatečná hydratace 

Pleť potřebuje dostatečné množství hydratace, aby zůstala zdravá a mladistvá. Tím, že budete pít dostatek vody a používat hydratační sérum. 

 

3. Chybějící ochrana pleti

Slunce může poškodit pleť, a proto je nutné ji chránit použitím kvalitního opalovacího krému. Také je dobré používat pravidelně hydratační krém, který vytvoří ochranou bariéru proti volným radikálům.

 

4. Používání chemických složek v kosmetických produktech 

Chemické složky mohou poškodit pokožku a způsobit alergickou reakci. Některé jsou zvlášť nebezpečné jako nitrosační činidla (např. Sodium Lareth Sulfate, DEA, MEA a TEA sloučeniny), nebo umělé vůně a formaldehyd.

 

5. Nesprávný výběr kosmetických produktů s přírodními ingrediencemi

Některé přírodní ingredience mohou být pro některé typy pleti škodlivé, protože mohou způsobit alergickou reakci. Vždy si udělejte test před použitím na méně viditelné místo.

 

6. Ignorování stavu kožních buněk 

Kožní buňky se neustále obnovují, a proto je nutné vybírat kosmetiku, která je podpoří například vznikem elastinu a udržují zdravé pH pokožky.

 

7. Nesprávný postup při exfoliaci

Příliš časté nebo nesprávně provedené exfoliace může poškodit povrch pleti a způsobit podráždění.

 

8. Nepoužívání nočního krému 

Noční krém pomáhá obnovovat pokožku během spánku.

 

9. Používání produktů s alkoholem

Alkohol může vysušit pokožku a způsobit zánět.

 

10. Ignorování změn v kožním stavu 

Pokud se stav pleti zhoršuje, možná je nutné přistoupit na změnu produktů nebo se poradit s dermatologem. 

 

V péči o pleť je to především o dodržování správné hygieny a vyběru kosmetiky vhodné pro váš typ pleti. Tím snadno zajistíte její zdraví. Také každá pleť jedinečná a může reagovat jinak na stejné produkty, proto je důležité sledovat jak reaguje v průběhu času a popřípadě upravit péči podle potřeby. 

Pokud však chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků, zvažte použití kosmetiky s přírodními ingrediencemi, které podpoří zdraví pleti přirozeným způsobem. Také se snažte vyhýbat produktům s nebezpečnými chemickými složkami, které mohou poškodit pokožku.

Pokud jste momentálně v situaci, kdy si vaše pleť prochází změnami doporučujeme náš Online Test Pleti, který definuje váš současný stav pokožky. Díky tomu se dozvíte jaké produkty jsou vhodné přímo pro vás. 

Affiliate program