Hloubkové čištění pleti doma: Jak vyčistit pleť od akné a přírodním způsobem?

Každá z nás chce mít krásnou a zdravou pleť, ale někdy se prostě objeví různé nečistoty, jako jsou pupínky, akné nebo černé tečky. Abychom tyto problémy zvládli, je důležité provádět hloubkové čištění pleti, které odstraní nečistoty a zbaví nás těchto nepříjemných pleťových  problémů.

Jak tedy vyčistit pleť od akné a dalších nečistot?

 

Hloubkové čištění pleti doma

Hloubkové čištění pleti doma návod Organic Skin Care Blog

Když se rozhodneš provádět hloubkové čištění pleti, měla bys vědět, že je to proces, který vyžaduje čas a trpělivost. Základním kamenem je pravidelnost čištění a správný výběr skincare produktů pro tvou pokožku. Můžeš si vybrat z řady čistících cleanserů, gelů, micelárních vod, hydratačních sér a dalších, zkrátka otestuj co ti vyhovuje. Po použití cleanseru vždy použij tonikum nebo hydratační sérum, které pomůže pleti vstřebat lépe ostatní produkty jako je moisturizer.

Miessence Purifying Cleanser na mastnou pleť Organic skin care

Pro základní čištění pleti zkus například přírodní organický Miessence Purifying Cleanser skvělý pro mastnou pleť s aloe vera, echinaceou a extraktem z černého bezu.

 

 

Jak vyčistit pleť od akné?

Jak vyčistit pleť od akné návod blog Organic Skin Care

Pupínky a akné jsou často způsobeny přemírou kožního mazu, proto je důležité použít produkty, které pomohou regulovat tvorbu kožního mazu a zlepšit stav pokožky. Mezi tyto produkty patří tonikum a cleansery s aktivními složkami, jako jsou AHA a BHA kyseliny. Tyto kyseliny pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a čistit póry.

Pokud preferuješ přírodní řešení, můžeš použít některé z přírodních ingrediencí jako je například tea-tree olejíček, kokosový olej nebo med. Tea-tree olej pomáhá bojovat proti akné a pupínkům díky svým protizánětlivým vlastnostem. Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které pomáhají hydratovat a zklidnit pokožku. Med má antibakteriální vlastnosti a pomůže se zbavi nečistot a bakterií na pokožce.

Jak vyčistit pleť přírodním způsobem blog orgnic skin care

 

Doporučené postupy pro hloubkové čištění pleti doma

  1. Vyhřej si obličej pomocí teplého ručníku, aby se póry otevřely a snadněji se odstranily nečistoty. 

  2. Nanes na obličej čistící gel nebo pěnu a jemně masíruj pleť kruhovými pohyby. Vyhni se přitom oblasti okolo očí, protože tam je pokožka citlivá.

  3. Po opláchnutí cleanseru použij tonikum, aby byla pleť zcela čistá a připravená na další nanesení moisturizeru nebo vyživujícího séra.

Miessence Soothing Hydrating serum tonikum pro citlivou pleť

Skvělé na uzavření pórů po vyčištění pleti je toto hydratatační sérum (přírodní alternativa pleťové vody) Miessence Soothing Hydrating Serum pro citlivou pleť s obsahem třezalky, aloe, kaštanu a vilínu pro zklidnění a sjedncení vzhledu pleti od pupínků a akné. 

  1. Pokud máš problémy s akné, můžete použít tonikum s obsahem salicylové kyseliny, která pomáhá redukovat akné a zlepšit stav pleti.

  2. Důležité je také nezapomínat na hydrataci pokožky pomocí krému nebo oleje, který vyhovuje tvému typu pleti.

Miessence Balancing Moisturizer pro normální a kombinovanou pleť

Použít můžeš i organicky certifikovaný moisturizer Miessence Balancing Moisturizer, který pleť ochrání před volnými radikály a hydratuje pomocí bio bambuckého másla, jojoby, rozmarýnu a extraktu z oliv a aloe. 

Doporučené postupy pro hloubkové čištění pleti doma

Závěr

Hloubkové čištění pleti je důležitým krokem v péči o pleť, který pomáhá odstranit nečistoty a zlepšit stav pokožky. Pravidelnost a správný výběr cleanseru jsou klíčové pro správný výsledek. Pokud máš problémy s akné, můžeš zkusit tonikum s aktivními složkami, jako jsou AHA a BHA kyseliny, nebo se obrátit na dermatologa, který ti doporučí vhodnou léčbu. Pokud preferuješ přírodní řešení, můžeš použít některé z přírodních Miessence produktů, nebo konkrétní složky jako je tea-tree olejíček, kokosový olej nebo med. Nezapomeň také na správnou hydrataci pokožky a pravidelnou péči, aby sis udržela krásnou a zdravou pleť.

Affiliate program