Curly hair metoda - jak získat krásné kudrliny a vlny?

Už jste určitě slyšeli o metodě pro péči o kudrnaté vlasy, také nazývané "CG metoda", je to péče o vlasy, která je navržená speciálně pro ty z nás s kudrnatými vlasy. Zahrnuje používání produktů, které neobsahují škodlivé látky a používání specifických technik pro mytí, používání kondicionéru a celkovou úpravu vlasů. 

Takže, bez dalších okolků, pojďme se více ponořit do CG metody kde vám ukážeme jak dosáhnout nejlepších kudrlin, které jste kdy měli!

Metoda na kudrnaté vlasy Organic Skin Care Blog

Krok 1: Zjistěte typ vašich vlasů, a to předtím než začnete využívat tuto metodu pro kudrnaté vlasy. Protože existují tři hlavní typy kudrnatých vlasů: vlnité, kudrnaté a kadeřavé. Každý typ kudrlin má odlišné potřeby v produktech i stylingu. 

 

Metoda na kudrnaté vlasy Organic Skin Care Blog 2

Krok 2: Myjte si vlasy s co nejméně agresivním šamponem. Komerční šampony obsahují sulfáty, které mohou být pro kudrnaté vlasy zatěžující a zbavovat je například přitozené ochrany. Místo toho používejte šampon bez sulfátů. Zkusit můžete například organický šampon od Miessence Desert Flower, který jemně čistí a zlepšuje kvalitu vlasů i pokožky. 

 

Metoda na kudrnaté vlasy Organic Skin Care Blog 3

Krok 3: Nešetřete s kondicionérem. Kudrnaté vlasy potřebují hodně hydratace takže kondicionér je v tomto případě vašim nejlepším přítelem :-). Zvolte kondicionéry bez silikonů, které obsahují ingredience jako máslo z karité nebo kokosový olej, aby pomohly hydratovat a lépe vytvarovat vaše kudrlinky. Doporučujeme organický kondicionér od Miessence Shine Herbal s bylinkovým složením. 

 

Metoda na kudrnaté vlasy Organic Skin Care blog 4

Krok 4: Vyhněte se hrubým ručníkům, které můžou způsobit lámavast vlasů svým hrubým třením o jejich povrch. Namísto toho jemně vymačkejte přebytečnou vlhkost z vlasů mikrovláknovým ručníkem nebo starým tričkem.

 

Rozmarýn v péči o vlasy Organic Skin Care

Krok 5: Po umytí si do vlkých vlasů aplikujte stylingové produkty, které přispějí k přirozenější tvorbě kudrlin a vlasových vln. Můžete použít gel, vlasovou pěnu nebo stylingový krém speciálně navržené pro kudrnaté vlasy. Vyhněte se složení s alkoholem, který bude vlasy vysušovat. 

 

Metoda na kudrnaté vlasy Organic Skin Care blog 5

Krok 6: Nechte své vlasy  uschnout přirozeně. Fén většinou kudrlinky zničí a vlasy vám budou odlétavat tzv. způsoví vám to frizz. Pokud však fén potřebujete opravdu nutně použít, vyberte si difuzér a nastavte nízkou teplotu.

 

Metoda na kudrnaté vlasy Organic Skin Care blog 6

Krok 7: Dopřejte si pravidelnou vlasovou péči v podobě masek a olejů. Toto je klíčové pro zdravé a krásné kudrlinky. Pravidelně si ošetřete vlasy hloubkovým zábalem nebo olejem, které zajistí hlubší hydrataci a upevní jejich strukturu.

Věnujte pozornost také tomu, co jíte a pijete. Jídlo bohaté na vitamíny a minerály pomůže udržet vlasy zdravé a lesklé. Nezapomínejte pít dostatek vody, abyste udrželi vlasy hydratované.

Metoda pro péči o kudrnaté vlasy může být velmi užitečná pro ty, kteří mají nebo chtějí získat kudrnaté vlasy. Pomůže vám to udržet vaše vlasy zdravé a přirozené. 

 
 

Affiliate program