Hloubkové čištění vlasů: Tajemství krásných a zdravých vlasů

 

Vlasy jsou neustále vystaveny nejrůznějším nečistotám, produktům stylingu, mastnotě a zbytkům minerálů z vodovodní vody. Tyto nánosy se časem hromadí a vlasy ztěžknou, ztrácejí lesk a objem. Řešením je hloubkové čištění vlasů, které je zbaví všech nechtěných usazenin a dodá jim nový život.

Kdy je vhodné hloubkové čištění vlasů?

Pravidelně používáte stylingové produkty

Laky na vlasy, gely a tužidla se ve vlasech usazují a časem je zatěžují. Hloubkové čištění je zbaví těchto nánosů a vlasy budou opět lehké a vzdušné.

Máte mastné vlasy

 Mastnota se ve vlasech hromadí a vlasy se pak rychleji špiní. Hloubkové čištění pomůže regulovat produkci mazu a vlasy vydrží déle čisté.

Vlasy ztrácejí lesk a objem

Nánosy nečistot a produktů stylingu vlasy znehodnocují a ztrácejí svůj zdravý vzhled. Hloubkové čištění jim dodá zpátky lesk a objem.

Chodíte pravidelně plavat do bazénu

 Chlor z bazénové vody vlasy vysušuje a poškozuje. Hloubkové čištění pomůže vlasy regenerovat a ochránit je před negativními vlivy chloru.

Jak provést hloubkové čištění vlasů?

Hloubkové čištění vlasů Organic Skin Care blog

  1. Vyberte si vhodný šampon: Existují speciální šampony určené pro hloubkové čištění vlasů. Tyto šampony obsahují silnější čisticí složky, které dokáží odstranit i ty nejodolnější nánosy.
  2. Před mytím vlasy rozčešte: Tím se zbavíte zacuchaných vlasů a nečistot, které by se mohly během mytí usadit na pokožce hlavy.
  3. Naneste šampon na mokré vlasy: Vmasírujte ho do pokožky hlavy a vlasů po celé délce.
  4. Nechte šampon působit: Doba působení se liší podle typu šamponu, proto si přečtěte návod na použití.
  5. Vlasy důkladně opláchněte: Ujistěte se, že jste z vlasů odstranili veškerý šampon.
  6. Použijte kondicionér: Kondicionér vlasy hydratuje a vyživí po hloubkovém čištění.
  7. Opakujte podle potřeby: Hloubkové čištění vlasů není nutné provádět každý den. Doporučuje se ho dělat 1-2krát týdně, v závislosti na typu vlasů a vašich potřebách.

Tipy pro hloubkové čištění vlasů

Hloubkové čištění vlasů Organic Skin Care 3

  • Před hloubkovým čištěním vlasů proveďte peeling pokožky hlavy. Peeling odstraní odumřelé buňky a nečistoty z pokožky hlavy a vlasy budou lépe dýchat. Můžete si vyrobit vlastní peeling smícháním cukru s trochou olivového oleje.
  • Po hloubkovém čištění vlasů použijte vlasovou masku. Maska vlasy hydratuje a vyživí a dodá jim zpátky lesk a vitalitu. Já ráda používám masku Z pro regeneraci vlasů: URL maska Z pro regeneraci vlasů.
  • Nepoužívejte hloubkově čisticí šampon příliš často. Příliš časté používání by mohlo vlasy vysušit a poškodit.

Závěr

Hloubkové čištění vlasů je skvělým způsobem, jak se zbavit nečistot, produktů stylingu a mastnoty a dodat vlasům nový život. Pokud chcete, aby vaše vlasy byly zdravé, lesklé a objemné, zařaďte hloubkové čištění do své vlasové péče.

Affiliate program