Pití mléka a jeho vliv na pokožku

Mléko je tradičně považováno za zdroj vápníku a jiných důležitých živin, které podporují zdraví a krásu. Avšak některé výzkumy ukazují, že pití mléka může mít negativní vliv na pokožku a způsobovat vznik nedokonalostí, jako jsou akné, vrásky a zarudnutí.

Vědci zjistili, že mléčné produkty obsahují hormonální látky, jako je insulin-podobný faktor růstu 1 (IGF-1), který má vliv na hormonální rovnováhu v těle. Tato hormonální nerovnováha může vést k nadměrné tvorbě mazu a zánětu v pokožce, což má za následek vznik nedokonalostí.

Podle studie publikované v časopise "Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics" konzumace mléčných výrobků může vést ke zvýšené produkci mazu v pokožce a následnému vzniku akné. Studie také ukázala, že konzumace mléka s vysokým obsahem tuku má větší vliv na vznik akné než konzumace mléka s nižším obsahem tuku.

Další výzkum, publikovaný v "Journal of the American Academy of Dermatology", ukazuje, že konzumace mléka s vysokým obsahem laktózy může vést k nadměrné produkci insulinu, který má negativní vliv na hormonální rovnováhu v těle. To může vést k nadměrné produkci mazu a zánětu, což má za následek vznik nedokonalostí v pokožce.

Také je dobré mít na paměti, že vliv mléka na pokožku se může lišit u jednotlivých lidí a že někteří lidé mohou konzumaci mléka snášet bez problémů. Avšak pro osoby s citlivou pokožkou by se mu měli raději vyhnout a nahradit ho tak zdravější přírodní alternativou jako jsou např. mandlová, kokosová, rýžová a ovesná mléka. 

 

Affiliate program