Suché kartáčování: tajemství k rozjasněné pleti a pokožce

 

Suché kartáčování neboli garshana je starodávná technika, která se již po staletí používá k podpoře zdravé pleti. Při ní se používá kartáč s přírodními štětinami, kterým se krouživými pohyby jemně masíruje pokožka, přičemž se začíná u chodidel a postupuje směrem k srdci. Suché kartáčování lze provádět denně před sprchováním a zabere jen několik minut. Zde jsou některé z výhod suchého kartáčování pro zdraví pokožky:

Exfoliace

Suché kartáčování tajemství k rozjasněné pleti a pokožce 1

Suché kartáčování pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, které mohou ucpávat póry a způsobovat, že pleť vypadá matně. Exfoliací pleti může suché kartáčování pomoci odhalit hladší, jasnější a zářivější pleť.

Lymfatická drenáž

Suché kartáčování tajemství k rozjasněné pleti a pokožce 2

Lymfatický systém hraje klíčovou roli při odstraňování toxinů z těla. Suché kartáčování pomáhá stimulovat lymfatický systém, což může pomoci zlepšit krevní oběh a podpořit vylučování toxinů z těla.

Redukce celulitidy

Suché kartáčování tajemství k rozjasněné pleti a pokožce 3

Suché kartáčování může také pomoci snížit výskyt celulitidy. Stimulováním krevního oběhu a lymfatické drenáže může suché kartáčování pomoci odbourávat tukové zásoby, které celulitidu způsobují.

Zlepšení textury pokožky

Suché kartáčování tajemství k rozjasněné pleti a pokožce 4

Suché kartáčování může pomoci zlepšit strukturu pokožky tím, že podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Tyto bílkoviny jsou nezbytné pro udržení pružnosti a pevnosti pokožky.

Uvolnění

Suché kartáčování tajemství k rozjasněné pleti a pokožce 5

Suché kartáčování může být také relaxačním a povzbuzujícím zážitkem. Jemný tlak kartáčku na pokožku může pomoci uvolnit stres a napětí a zanechat pocit svěžesti a omlazení.

Při suchém kartáčování je důležité používat kartáč s přírodními štětinami a měkkými štětinami. Vyhněte se používání syntetických kartáčů, protože mohou být k pokožce příliš drsné. Začněte u chodidel a krouživými pohyby postupujte směrem k srdci. Buďte jemní a vyhněte se příliš silnému nebo rychlému kartáčování. Po suchém kartáčování se osprchujte, abyste smyli odumřelé kožní buňky a uvolněné toxiny.

Závěrem lze říci, že suché kartáčování je jednoduchý a účinný způsob, jak podpořit zdravou pokožku. Díky exfoliaci, stimulaci krevního oběhu a podpoře lymfatické drenáže může suché kartáčování pomoci zlepšit strukturu a vzhled pokožky. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se o rozdílu sami!

Affiliate program