7 benefitů jílových masek, které si vaše pleť zamiluje

Minerální masky se stávají stále populárnějším způsobem, jak poskytnout pleti potřebnou péči. Tyto masky jsou vyrobeny z přírodních minerálů, jako je kaolin, měď, zinek a selen, které jsou prospěšné pro zdraví pokožky.

Minerální masky jsou účinné při čištění pleti a odstraňování nečistot. Kaolin, který se často nachází v těchto maskách, má schopnost absorpce tuku a odstraňuje z pleti nečistoty a nadbytečný maz. Studie z roku 2013, publikovaná v Journal of Cosmetic Dermatology, například ukázala, že kaolin má schopnost absorpce tuku a odstraňování nečistot z pleti.

 

Z čeho jsou jílové masky vyrobené?

Na trhu existuje mnoho druhů jílových masek - každá má svou barvu, strukturu, minerální složení i blahodárné účinky na pokožku. Jedny z populárních jsou z bentonitového jílu (vyrábí se ze sopečného popela a je skvělý na všechny typy pleti), kaolinového jílu (má růžovou barvu a je ideální pro citlivý typ pleti), nebo francouzského zeleného jílu (který pomáhá snižovat záněty, posiluje krevní oběh a je prevencí proti stárnutí pleti). 

Teď když jsme se dostali do obrazu, pojďme se obeznámit s výhodami jaké má tato maska při denním používání. :) 

 

1. Funguje jako magnet na veškeré nečistoty v pleti

Jelikož naše pleť je denno-denně vystavována nečistotám, mastnotě a bakteriím byste měla hloubkové čištění pleti (exfoliaci) provést alespoň jednou týdně. Pokud si ale před provedením exfoliace nanesete minerální masku můžete opravdu zvýšit účinnost odstranění nečistot usazených hluboko v pleti. 

Jílové masky jsou totiž vyrobeny ze záporně nabitých molekul a většina toxinů je tvořena kladně nabitými molekulami. Ve výsledku tyto jílové molekuly jílových masek na sebe lehce vážou toxiny hluboko v pórech a dostávají je na povrch pleti. Při pravidelném používání jílových masek ucpané póry nemají šanci. :)

 

2. Viditelně rozjasňují pleť

Díky použití jílové minerální masky se pleť krásně rozjasní. Když se na povrchu pleti nahromadí odumřelé kožní buňky působí vaše pleť mdle a nesjednoceně. Jíl se postará o jejich odstranění a hromadění. 

 

3. Skvěle bojuje proti akné 

Pleť při tvorbě akné trpí zarudnutím a podrážděním.  Jílové maska je výborná na vznikající pupínky, zklidnění pokožky i likvidaci bakterií které mohou akné způsobovat. Ať už máte pleť náchylnou k akné nebo bojujete s periodickým výskytem pupínků jílové masky vám budou skvělým pomocníkem.

 

4. Vyvažuje produkci kožního mazu

Jílové masky mohou prospět jakémukoli typu pleti, ale díky schopnosti pohlcovat mastnotu jsou velmi vhodné pro mastnou pleť. Všechny typy jílových masek odstraňují nadbytečný maz, ale ty vyrobené z kaolinového jílu nebo bílého jílu jsou velice jemné a skvělé pro citlivější typ pokožky. 

 

Miessence---Purifying-Mineral-Mask-60gr-front_grande

Miessence Purifying Mineral Mask - skvělá pro mastící se pleť

 

5. Zlepšuje krevní oběh

Zejména jílové masky vyrobené z bentonitového jílu mohou pomoci zvýšit krevní oběh pod pokožkou a zásobit lépe kožní buňky kyslíkem.  To napomáhá hojení a regeneraci pokožky, zlepší tvorbu kolagenu a rozjasní to vaši pleť.

 

6. Zjemňuje póry a vyhlazuje vzhled pokožky

Pleť bude vypadat nejvíce hladká tehdy pokud vaše póry budou co nejmenší. Při ucpaných pórech má jílová maska  schopnost póry v pleti zjemnit a tonizovat. Díky tomu získáte hladší a jemnější texturu a rovnoměrný tón pleti.

Navíc když si po jílové masce nanesete hydratační sérum nebo krém bude se roztírat jako sen :) 

 

7. Snadno se nanáší a umývá 

Jsou to jedny z nejjednodušších masek, které si můžete na obličej aplikovat. Stačí si předtím umýt pleť cleanserem a nanést si ji po celé ploše obličeje a nechat ji zaschnout. K odstranění jílové masky použijte nejlépe vlhký ručník namočený v teplé vodě. Na závěr použijte hydratační sérum a krém abyste zabránili vysušení pokožky. 

                                                  

Affiliate program