Proč je přírodní deodorant prospěšnější vašemu zdraví?

 

Deodoranty jsou u většiny lidí důležitou sočástí osobní hygieny. Ať už se potíte během dne nebo při sportu. Klasické deodoranty však obsahují chemické látky, které způsobují podráždění pokožky, a v některých případech mohodou představovat vážná zdravotní rizika. Řešením tohoto problému je přírodní deodorant. Podívejte se na jeho výhody a zjistíte proč byste měli udělat změnu předejít nepříjemným kožním reakcím.

 

Pocení

Hlavním důvodem je přirozené pocení. Pocení pomáhá regulovat tělesnou teplotu a uvolňuje toxiny z těla. Věděli jste že komerční deodoranty s obsahem chemikálií mají tendenci póry ucpávat a tím zatěžují přirozený proces pocení? Organický deodorant předchází zápachu tím, že zabrání bakteriím aby se smísili s obshahem vody a soli na vaši pokožce a mezitím pomáhá tělu vylučovat pot přirozeně a snadno.

 

Běžný deodorant může zhoršit váš odér

Přírodní deodorant obsahuje složky, které jsou pro vás mnohem lepší než v běžném komerčním deodorantu. Když se hliník a jiné látky obsažené v chemické verzi produktu nahromadí na pokožce, smísí se s bakteriemi, které způsobí to, že zápach z pocení se ještě zhorší. Navíc tyto chemikálie mohou reagovat s látkami ve vašem oblečení čím vytvoří skvrny na oblečení. 

 

Složení organických deodorantů může mít pozitivní účinky na vaše zdraví

Jedna z dalších výhod přírodního deodorantů je ta, že jeho složení může přispívat vašemu zdraví.  Díky jeho čistému přírodnímu složení je méně pravděpodobný výskyt kožních problémů, ucpaných pórů a správná funkce bakterií, a to i když deodorant přesnatene na nějaký čas používat. Například po oholení pokožky můžete použít deodorant s obsahem vilínů, který redukuje podráždění od žiletky a uzavře póry.

 

Tipy pro přechod na přírodní deodorant

Pokud vás nápad zaujal a vy se rozhodnete skutečně přejít na přírodní deodorant máme pro vás pár kroků, které by vám měli usnadnit co nejhladší přechod na přírodní verzi. Může se stát že pokožka projde mírným detoxem, proto doporučujeme každodenní mytí a použití peeligu, abyste co nejrychleji ostranily vešekeré toxiny usazené od používání běžného deodorantu. Také ne všechny deodoranty fungují pro všechny lidi stejně - můžete si projít cestou pokus/omyl než najdete ten, který vás bude chránit od zápachu a sedne právě vaší pokožce. 

 

Tím že učiníte tento krok, možná by bylo dobré se zamyslet i nad ostatními produkty které používáte. Obsahují vaše šampony a kondicionéry příliš mnoho látek, které ucpávájí póry? Je vaše mastička na akné příliš agresivní a vysušuje vám pleť? Zvažte výměnu i těchto produktů za organické. Protože používáním toho nejlepšího složení si zajistíte zdravou a krásnou pleť. 

 

Hledáte nejlepší detoxikaci podpaží? Zkuste používat deodorant Tahitian Breeze od Miessence!

Miessence-TahitianBreezedeodorant60mlfront_1024x1024@2x

 

Zdroje:

Studie z roku 2018, publikovaná v Journal of Applied Toxicology, ukázala, že aluminium může být spojeno s rizikem rakoviny prsu (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/jat.3780)

Studie z roku 2004, publikovaná v Environmental Health Perspectives, například ukázala, že parabeny mohou být spojené s rizikem rakoviny prsu (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1242073/)

Affiliate program