Proti mastným vlasům: Účinné tipy pro svěží účes

 

Mastné vlasy mohou být opravdu nepříjemné, ale existuje mnoho způsobů, jak se s nimi úspěšně vypořádat. V tomto článku se podíváme na několik tipů a přírodních způsobů, jak získat zdravé a lesklé vlasy.

Výběr správného šamponu a kondicionéru

Jak bylo uvedeno výše, je důležité používat šampon a kondicionér určený pro mastné vlasy. Tyto přípravky často obsahují složky, které regulují tvorbu kožního mazu a zabraňují příliš rychlému maštění vlasů. Kondicionéry by se však měly používat pouze na konečky vlasů, aby nezanechávaly přebytečný olej na pokožce hlavy.

Miessence Shine Herbal Hair Conditioner přírodní kondicioner na vlasy

Miessence organicky certifikovaný přírodní kondicionér se postará o mastné vlasy s lehkostí a to bez chemických látek.

Správné mytí vlasů

Proti mastným vlasům: Účinné tipy pro svěží účes :: Organic Skin Care

Při mytí vlasů je důležité pokožku hlavy dobře masírovat, aby se odstranil přebytečný olej a nečistoty z vlasů a pokožky. Používání vlažné vody pomáhá chránit pokožku hlavy a vlasy před vysušením.

Omezení tepla

Proti mastným vlasům_ Účinné tipy pro svěží účes 4

Vysoké teploty stimulují vylučování kožního mazu. Proto se snažte vyhýbat používání horkých fénů a stylingových nástrojů. Místo toho při mytí vlasů používejte studenou nebo mírně teplou vodu.

Vyhněte se častému kartáčování

Jablečný ocet na zdraví a krásu blog 2

Pokud se vlasy kartáčují příliš často, může se vylučovaný maz rozšířit po celých vlasech a způsobit jejich mastnotu. Při kartáčování buďte opatrní a nepřehánějte to. Také můžete použít speciální hřeben, který vaše vlasy při rozčesávání nepoškodí (např. Wet Brush).

Přírodní masky

Proti mastným vlasům_ Účinné tipy pro svěží účes 2

Kromě přírodních olejů, jako je tea tree, zázvor a jogurt, lze vyrobit domácí masky na mastné vlasy. Například smíchejte jílovou masku (bentonit nebo kaolin) s vodou, abyste vytvořili pastu, naneste ji na pokožku hlavy před umytím vlasů a nechte působit. Jíl absorbuje přebytečný maz. Nebo si přečtěte o naší Vaječné masce na vlasy, a masce na vlasy z Aloe vera či blahodárných účinkách rýžové vody

Vyvážená strava

Proti mastným vlasům_ Účinné tipy pro svěží účes 3

Důležitou roli ve zdraví vlasů hraje také strava. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, například lososa, lněná semínka a ořechy. Tyto živiny pomáhají regulovat tvorbu kožního mazu.

Konzultace s dermatologem

Pokud máte pocit, že mastné vlasy jsou způsobeny vážnějším zdravotním problémem, obraťte se na dermatologa. Ten může provést potřebná vyšetření a předepsat vhodnou léčbu.

Vzhledem k tomu, že vlasy a vlasová pokožka každého z nás jsou jiné, může se stát několik pokusů a omylů, než najdete ideální způsob péče o mastné vlasy. Klíčem k úspěchu je vytrvalost a pravidelná péče, dokud nebudete mít zdravé a lesklé vlasy a nebudete spokojeni s výsledky.

Affiliate program