Organické BIO šampóny pro zdravé vlasy

Vzhledem k dopadům na životní prostředí a způsobenými zdravotními riziky z umělých chemikálií na lidské zdraví se mnoho lidí v posledních letech začalo zajímat o přírodní produkty. Zdá se, že v současnosti existuje organická alternativa ke všemu, od zubních past až po mýdla. Pokud jde o šampony, organické šampony se stávají mezi spotřebiteli více populární, protože mají několik výhod prospěšných lidskému zdraví oproti komerčním značkám.

 

 . přírodní šampony pro krásné vlasy organicksincare.cz

Rozdíl mezi přírodně-organickým a komerčním šamponem

Komerční šampony obsahují několik ingrediencí, které pronikají do pokožky a dostávají se tak do krevního oběhu. Když se tyto substance dostanou do krve, škodí lidskému zdraví a mnoho z ingrediencí mohou zapříčinit vznik rakoviny. Tyto komerční šampony jsou obvykle založeny na ropě (petroleum) a obsahují spousty polymerů s přidáním dalších syntetických chemikálií, které vlasy zbavují přírodní ochrany a zanechávají je suché a náchylné k poškození. Tyto „umělé“ šampony obvykle více při použití pění, než je tomu tak u přírodně-organických šamponů, a to díky činidlu jménem lauryl sulfát sodný (sodium lauryl sulfate). Mnoho lidí tedy díky tomu předpokládá, že komerční šampony myjí vlasy lépe než organické. Zákazníci však musí být informování o skutečnosti, že více pěny nemusí nutně znamenat čistší vlasy, zejména pokud to nakonec představuje poškození celých vlasů a pokožky hlavy. Na druhou stranu výrobci organických přírodních šamponů využívají přírodní oleje jako základ, který je důvodem proč tyto šampony nevytváří při použití mnoho pěny.  Čistí však vlasy stejně jako běžné šampony a zároveň chrání vlasovou pokožky při ztrátě přírodního mazu a předchází tak jeho nadměrné produkci. Vlasy se po té stanou pružnější a odolnější.

 

vlasy miessence organicskincare.cz

 

 

Faktory, které je třeba zvážit při nákupu organického šamponu

Spousty společností má v úmyslu vyrábět organické šampony, ale ve skutečnosti může být přírodní jedna či dvě ingredience v celém produktu. Vždy zkontrolujte seznam ingrediencí a ujistěte se, že neobsahují umělá barviva, vůně, lauryl sulfát sodný (existují organické šampony s aloe vera, které ve skutečnosti obsahují tento pěnící prostředek), silikony nebo jakýkoli název, který není snadné vyslovit. To vše jsou umělé přísady, které automaticky znamenají, že tento šampon není přírodní, a to bez ohledu na to kolik aloe, bambuckého másla nebo olivového oleje produkt obsahuje. Organické šampony obvykle obsahují aloe vera, bambucké máslo, tea tree olej, vitamín E, sójový protein, heřmánek, kyselinu citronovou a přírodní oleje jako základ celé báze.

  • Typ vlasů a vlasové pokožky. Tak jako běžné šampony tak i organické se vyrábějí s ohledem na specifický typ vlasů a pokožky hlavy. Organické šampony vyráběny pro normální typ vlasů jsou obvykle mírné s jemnými zvlhčujícími činidly, které udržují pokožku hlavy zdravou a s vyváženým obsahem vody a při tom přírodní oleje udržují vlasy hebké a lesklé.
  • Suché vlasy a vlasová pokožka vyžadují šampon který pokožku zvlhčí a uhladí suchost a poškozenost vlasů. Takové šampony mají vyšší obsah přírodního oleje. Při nadměrném použití mohou být vlasy mastné. Zvlhčující kondicionér je velice vhodný pro udržení a zachycení vlhkosti do hloubky pokožky a vlasů.
  • Mastné vlasy a pokožka by měly využívat šampony s obsahem tea-tree a šalvějí. Ty pomáhají při absorbci mastnoty. Některé z organických šamponu vyráběných pro tento typ vlasů pracují extrémně dobře ale zároveň šetrně při odmašťování. Neměli byste ale opomenout hydratační kondicionér který je potřeba pro rovnováze o udržení potřebné vlhkosti ve vlasech i pokožce.
  • Vypadávání vlasů lze zastavit pomocí DHT blokátorového šamponu (DHT blokátory jsou látky, které blokují nebo oslabují aktivitu 5-alfa reduktázy. 5-alfa reduktáza přeměňuje testosteron na DHT a to je nejčastější příčinou vypadávání vlasů). Většina DHT blokátorových šamponů obsahuje olej z dýňových semen, kopřivy a serenoy plazivé (saw palmetto).
  • Založeno na organické bázi – organické šampony jsou obvykle tvořené většího množství rostlinných olejů jako například kokosový olej, olivový a bambucké máslo. Tyto základní oleje se dobře rozpouští s ostatními přírodními ingrediencemi a současně zachycují vlhkost ve vlasech a v pokožce, přičemž zároveň dodávají lesklý vzhled. Je důležité tyto organické složky kontrolovat abyste pochopili, jaký typ základního oleje byl v produktu použit – to tvoří hlavní složku celého šamponu.

 

 

Benefity při používání organických šamponů

  1. Vyhnete se škodlivým chemikáliím. Komerční šampony mají celou řadu těchto škodlivých chemikálií, které mají mnoho negativních účinků jako je narušení produkce mazových žláz a vysušení vlasů. Lauryl sulfát je obzvláště škodlivý z důvodů pronikání do oběhového systému.
  2. Jsou vynikající pro citlivou pokožku. Vzhledem k tomu, že organické šampony jsou vyráběné čistě z přírodních ingrediencí, je velice nízká pravděpodobnost vzniku alergických reakcí.
  3. Jsou šetrné k životnímu prostředí. Použitím těchto šamponů neznečišťujeme životní prostředí. Organické sloučeniny se rozkládají přirozeně aniž by poškodily život zvířat, půdy a rostlin.
  4. Organické šampony stimulují vlasové folikuly, což vede k rychlejšímu růstu vlasů a podporují tak i vznik nových.
  5. Dlouho trvající zdravé vlasy. Organické šampony udržují vlasy bez toxinů a hydratují. Vlasy se stávají pevnějšími, odolnějšími a lesklejšími. Konec vypadávaní a rychlejší růst zaručen.

 

 

 

 

Affiliate program